Můj web

Moje nejoblíbenější válečné stroje

  1. Tanky
  2. Letadla

Tanky

  1. Těžký tank - Objekt 279
  2. Střední tank - M4 Sherman crab
  3. Lehký tank - R3 T106
  4. Stíhač tanků - Jagdpanzer 38(t) hetzer
  5. Protiletadlové vozidlo - ZSU-57-2

Objekt 279

Objekt 279 je sovětský tank, který byl vytvořen pro boj v postapokaliptickém světě. Aby mohl bezpečně jezdit po různorodém terénu, je vybaven čtyřmi pásy a aby mu nestálo nic v cestě, je vyzbrojen 130mm dělem. Tento tank se mi líbý, protže je doslova dělaný na to nejhorší.

Foto objektu 279

M4 Sherman crab

M4 Sherman byl americký střední tank, při vylodění v Normandii však Američené narazili na problém s protitankovými minami. Proto na Sherman přidělali konstrukci, která na sobě měla několik řetězů, a která se otáčela. To zavinilo, že řetězi švihali do země a miny odpálili. Tento tank je tak hustej, že má i vlastní znělku, která se mi velice líbí.

Sherman krab v klidu. Sherman krab v akci.

R3 T106

R3 T106 je italský obrněný vůz (takže ano, není to tank, ale tohle je můj web a vy s tím nic neuděláte) který využívá podvozku R3 vyrobeným firmou Fiat a je ozbrojen dvouma bezzákluzovými 106mm kanóny, které jsou mířené dvěma kulomety přidělanými na kanónech. Tento tank má vyhrazené místo v mém srdíčku, protože je to rychlý a nebezpečný goblin.

Foto obrněného vozu R3 T106

Jagdpanzer 38(t) hetzer

Jagdpanez 38(t), známý pod přezdívkou hetzer (štváč), je německý stíhač tanků, vytvořený a vyráběný na území protektorátu Čech a Moravy. Se svým 75mm dělem a předním pancířem s efektivní tloušťkou 120 mm hrál velkou roli v obraně Berlína. Tento tank MILUJU, protože je vytvořen československými inženýry!!!

Schéma hetzeru Dokument popisující zaměřovadla hetzeru Dokument popisující konstrukci hetzeru. Velikost hetzeru

ZSU-57-2

ZSU-57-2 je sovětské protiletadlové vozidlo. ZSU znamená protiletadlová samohybná sestava, 57 je kalibr zbraně a 2 je počet zbraní. Je to moc pěkné protiletadlové vozidlo, protože proti letadlům moc nefunguje (kvůli jeho 57mm zbrani a pomalímy kulkamy, ale na druhou stranu je to skvělí ničitel středních a lechkých tanků.

Foto protiletadlové samohybné sestavy ZSU


Letadla

  1. P.108A
  2. F-16
  3. F15
  4. SU-25

P.108A

P.108A je italský bitevní letoun. Linie P.108 má ovšem ještě jiné odvětví, např. bombardér P.108B, transportní vojenský letoun P.108T nebo civilní letoun P.108C. Důvod, proč jsem si vybral zrovna tuto variantu, je protože je vybavena 102mm protilodním dělem. Byl vytvořen jen jeden kus a za války nikdy nevystřelil svou zbraň na nepřítele. Po kapitulaci Itálie padnul do ruky Němcům, bohužel byl ale zníčen při bombardování. Je to moje nejoblíbenější letadlo, protože je děsivé a je to letadlo s největším dělem přidělaném v nosu v dějinách lidstva, což mi přijde hustý.

Scéma P.108A Schéma zbraně P.108A 102mm dělo umístěno v P.108A P.108A ze předu Střelecké věžé umístěna na křídlech P.108A i P.108B. Střelecká věž umístěna pod ocasem letadla, obět se nachází na obou variantách. P.108A v rukou Luftwaffe Kokpit letadla Kokpit letadla

F-16

F-16 je americký proudový stíhací letoun 4. generace. Je používán americkým letectvem a vzdušnýmy silamy NATO od roku 1979 a za tu dobu prošla mnoha modernizacemi a zničila 76 nepřátelských cílů, a to s jedinou ztrátou vlastního letadla. To je jeden z důvodů, proč si myslím, že F-16 je skvělé letadlo. Další důvod je její rychlost, dokáže letět více než mach 2, což znamená, že dokáže prolomit zvukovou bariéru dvakrát.

Schéma F-16

F-15

Jak jsem již zmínil, F-16 má poměr zničených nepřátelských cílů (vozidel, letadel, budov) ku ztrátě vlastního kusu 76:1. F-15 tento poměr má trochu jiný, než svůj nástupce, a to 102:0. V historii nebyla ztracena jediná F-15, ale to není jediný rekord, který položila, 13. září 1985 se stala jediným letadlem, které kdy sestřelilo satelit. Díky jejím dvoum motorům může dosáhnout rychlosti mach 2.5 - horizontálně, jedniný faktor, který zadržuje F-15 před perfektní manévrovavostí, je lidská slabost. Toto letadlo je velice husté a neporazitelné.

Výzbroj F-15 Schéma F-15 Moment kdy F-15 vystřelila naváděnou střelu ASM-135 na sovětský satelit. Propagační plakát

SU-25

SU-25 je ruský proudový bitevník vytvořen k dodávání vzdušné podpory pozemním silám. Rusko není moc známé pro své letouny ,to proto, že jsou předceněné a slabé v poměru jiných vzdušných sil, ale to neznamená, že ve svých letech neměli ani jednu perlu. SU-25, s přezdívkou "frogfoot" přidělenou NATO, je díky své konstrukci velice odolný a jeho dlouhá křídla mu umožňují nést těžkou výzbroj, kterou může asistovat pozemním jednotkám, čímž se u nich stal oblíbeným. Narozdíl od svého amerického protějšku A-10 nemá žádný zásnam střelby po vlastních jednotkách. Toto letadlo se mi líbí, protože sloužilo i v Českých letckých silách až do roku 2000, kdy bylo odstaveno.

Česká SU-25 s nákresm žabáka na ocase. Nákres SU-25 Schéma SU-25